Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zápis do prvních tříd školního roku 2022-23

V pátek 8. dubna byl slavnostní den pro řadu dětí a jejich rodičů. Probíhal zápis do prvních tříd pro školní rok 2022-23. Po dvou covidových letech zase konečně opravdický zápis, který si děti i rodiče mohli pěkně užít.

Všechny děti se snažily předvést to nejlepší nejen v oblečení, ale i v tom, co umí. A bylo, co předvádět. Paní učitelky ve školkách a rodiče doma děti naučili hezké písničky a básničky, děti porovnávaly obrázky, stavěly kostky, počítaly, kreslily, povídaly, co rády dělají, jak se těší do školy, co už mají připravené. Rodiče fotili, filmovali, sledovali a prožívali tento důležitý krok svého dítěte opravdu s velkým zájmem. Pro děti byly připravené dárky, které jim připravili jejich budoucí spolužáci. A nejen to, připravené byly i vypálené keramické výrobky, které děti dělaly během dne otevřených dveří.

Pro příští rok zase plánujeme spolupráci 1. a 9. tříd a letošní osmáci (za rok deváťáci) provázely předškoláky nejen během dne otevřených dveří, ale i při zápisu. Tak se už trochu znají.

Všichni, děti, rodiče i paní učitelky ve školkách, zaslouží pochvalu, vše se povedlo. A mohlo se jít slavit. Někdo do cukrárny, někdo k babičce, někdo měl slavnostní večeři doma a někdo se jen tak s maminkou přitulil, aby mu bylo dobře.

Děkujeme všem rodičům, kteří s dětmi přišli k zápisu do naší školy, za důvěru. Ještě se spolu setkáme v červnu k upřesnění organizačních věcí ohledně nástupu do školy.

A na závěr trochu čísel: K zápisu do naší školy přišlo celkem 44 dětí. Několik rodičů požádalo o odklad začátku povinné školní docházky.   Děti budou rozdělené do dvou tříd. Třídními učitelkami budou paní učitelky Lucie Jokschová a  Pavla Müllerová.

PaedDr. Zdenka Kőnigsmarková, „dosluhující“ ředitelka školy

Back to top