Tradiční Terezín netradičně

Pravidelní čtenáři Echa ví, že naši žáci devátého ročníku se každý rok účastní jednodenního semináře v Terezíně, a že v loňském roce byli o tento zážitek díky pandemii COVID – 19 ochuzeni.

Letos je tomu jinak. Pracovníci Vzdělávacího centra Památníku Terezín byli již na nelehkou situaci připraveni a naši žáci se tak mohli zúčastni exkurze online. Seminář neproběhl v jeden den, tak jak jsme byli zvyklí, ale spojili jsme se na každou část zvlášť.

Nejdříve proběhla v pátek 26. 3. 2021 hodinová úvodní přednáška o Terezíně, jeho historii a funkci za 2. světové války. Vyprávění paní Seifertové bylo doplněno výpověďmi svědků a krátkou ukázkou filmu.

Podruhé jsme se viděli s paní Seifertovou v pondělí 29. 3., kdy si virtuálně prohlídli žáci tzv. velkou pevnost a poslechli si povídání o Ghettu.

Naposledy jsme se setkali v úterý 6. 4. 2021 s paní Sumičovou, která nám ukázala tzv. malou pevnost a vyprávěla o věznici gestapa.

Exkurze byla i tímto způsobem zajímavá a my bychom chtěli pracovníkům Vzdělávacího centra poděkovat za její zprostředkování a skvělé vedení.

Mgr. Ladislava Horáková