Předvánoční ohlédnutí

Vánoce klepou na dveře, domovy jsou provoněné vánočním cukrovím, děti odpočítávají dny, které zbývají do příchodu Ježíška, všichni bilancují uplynulý rok. My v základní škole Buttulova také.

Během uplynulého roku se toho událo hodně. Nejdůležitější bylo, že už jsme se celý rok mohli po uplynulých dvou letech vzdělávat prezenčně.  Na jaře došlo ke změně ředitelky, což s sebou přineslo další novinky. S novým školním rokem jsme odstartovali nový školní informační systém, takže elektronickou žákovskou knížku, elektronické omluvenky, elektronickou třídní knihu. Nejen děti, jejich rodiče, ale i učitelé se museli učit v tomto novém prostředí pracovat, ale nezalekli se toho a přes počáteční obtíže to všichni zvládli.

Od jara využíváme multifunkční hřiště Na Hlavaticích, s kterým jsme velmi spokojeni. V říjnu se podařilo dokončit úpravy školního dvora. Jakmile to na jaře počasí dovolí, pustíme se do osázení záhonů a vytvoření pocitového chodníčku, aby ho mohli naši žáci co nejdřív začít využívat.

Snažíme se vybavit školu i odpovídající technikou tak, aby mohli pedagogové ve vzdělávání využívat více nové technologie. Nějaké vánoční dárky v této oblasti se chystají, ale ty zatím prozrazovat nebudu.

Vzhledem k tomu, že ve školství prosincem rok nekončí, ale pokračuje dál, to hlavní bilancování si nechám až na konec mého prvního školního roku ve funkci. Dnes chci popřát všem našim žákům, jejich rodičům a všem zaměstnancům naší školy klidné, pohodové Vánoce, pod stromečkem spoustu lásky a radosti v kruhu blízkých lidí a do nového roku hlavně pevné zdraví, klid a pohodu.

Mgr. Renáta Piklová