Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Návraty lidických dětí

„Návraty lidických dětí“ je název putovní výstavy o osudech dětí z nacisty vypálené vesnice Lidice. Výstavu tvoří 9 závěsných panelů a naše škola ji měla zapůjčenou na 14 dní od 11. do 15. ledna. Panely jsme umístili do hudebny podkroví ve 3. patře, kde si je měli zájemci možnost prohlédnout. Z informací a fotografií jsme se dozvídali, jaké osudy čekaly jednotlivé děti z Lidic po onom osudném 10. červnu 1942. K výstavě jsou zpracovány dvě verze pracovních listů s úkoly. Žáci mohli tyto úkoly plnit a zpracovávat nejen čtením informací a prohlížením fotografií na panelech výstavy, ale i pomocí QR kódu, který obsahoval každý pracovní list. Byly tak například k dispozici i výpovědi a vzpomínky přeživších lidické události. A přestože téma výstavy bylo o velice smutné události, vše bylo velice přehledně, pěkně a zajímavě zpracováno.

Mgr. Ladislava Horáková

Putovní výstava.
Back to top