Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Lyžařský kurz 7. tříd

Ve dnech 20.- 27.1.2024 jsme se zúčastnili lyžařského kurzu v Albrechticích v Jizerských horách. Na tento kurz s námi jeli i spolužáci ze 7.B. Byli jsme ubytováni v Penzionu Permon, kde o nás bylo skvěle postaráno. Nejvíce času jsme trávili na sjezdovkách skiareálu Tanvaldský Špičák. Počasí nám docela přálo, takže jsme si lyžování užili naplno. Naši skvělí učitelé naučili lyžovat i ty, kteří stáli na lyžích poprvé. Těm, co už nějaký čas lyžují, pomohli se v tomto sportu zdokonalit. Každý večer se vždy jeden pokoj postaral o večerní program, to bylo fajn, protože i po lyžování jsme měli o zábavu postaráno. Třetí den našeho pobytu byl odpočinkový, proto jsme měli možnost navštívit továrnu na hračky DETOA v Jiřetíně pod Bukovou. Zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací nejen o procesu výroby dřevěných hraček, ale i o historii samotné továrny. Jednou ze zajímavostí bylo, že každému zde vyrobenému Krtečkovi malují oči ručně, takže každý z nich je svým způsobem originál. Bylo to moc pěkné a každý z nás si odsud odvezl nějakou hračku.

Celý výcvik jsme si všichni užili, odvezli si vzpomínky na krásné sjezdovky, okolní přírodu a výbornou kuchyni a také jsme se navzájem více poznali.

lyžařky Eliška Heřmanská a Julie Šmídová (7.A)

Back to top