Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

VI. OLYMPIJSKÉ HRY NA BUTTULCE 2022

Tradiční sportovní soutěž si musela dát dva roky přestávku, protože covidové řádění nedovolilo seskupení velkého počtu závodníků. Ale jsme rádi, že se opět vše vrátilo do ,,normálního stavu“ a ve školských zařízeních můžeme opět pořádat různé aktivity.

10. května se tedy sešli všichni žáci I. stupně ZŠ na stadionu. Na programu byly 6. Olympijské hry na Buttulce. Závodilo 260 žáků bez ohledu na to, zda jsou či nejsou sportovně zdatní, zkrátka všichni. Soutěžili v atletických disciplínách – v běhu na 50 m, ve skoku do dálky (pozn. žáci z prvních tříd skok z místa) a v hodu kriketovým míčkem.

Pracovní tým tvořili vychovatelky školní družiny a klubu, učitelky I. stupně ZŠ, praktikant z Masarykovy univerzity i asistent a asistentky pedagogů. Pomocnou ruku podalo 33 žáků z 8. A i s jejich třídní učitelkou, která zastala funkci zdravotníka.

Po nástupu a společné rozcvičce začalo sportovní klání.

Vítězové obdrželi diplom a všichni dobrý pocit z příjemně stráveného dopoledne.

B L A H O P Ř E J E M E !

Děkujeme p. Patriku Dvořákovi z Arény za zajištění stadionu a FC Chotěboř za zázemí v budově při 6. OH.

Jana Blažková,

vedoucí vychovatelka

ŠD a ŠK Buttulova

Back to top