Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

OD CHEMIE K OPEŘE

V pátek 11. září vystoupil pro naše žáky 8. a 9. tříd jeden z našich nejvýznamnějších operních zpěváků pan Jakub Pustina. Pravidelně vystupuje každý rok v září v Chotěboři, na svém koncertě pravidelně představuje i začínající zpěváky. Moc si vážíme toho, že si ve svém skutečně hodně naplněném programu, našel čas i pro nás.

KD Junior - beseda s operním pěvcem Jakubem Pustinou

Málokoho napadne, že vynikající zpěvák původně studoval chemii a nejen studoval, byl velmi úspěšným chemikem, který vyhrál nejednu chemickou olympiádu i na mezinárodní úrovni. Několik let byl i učitelem chemie.

Vyprávěl nám, jak se dostal k chemii, proč ho bavila a jak vlastně došlo k tomu, že se začal věnovat zpěvu. Jak se dostal k opeře, jaká byla jeho cesta od úspěšného chemika k neméně úspěšnému opernímu zpěvákovi.   Došlo i na vtipné historky z období chemického i pěveckého.

Zazpíval nám připravené populární melodie z klasické hudby, které měl připravené a i jednu na přání. Závěrem jsme si s panem Pustinou pod jeho metodickým vedením společně zazpívali píseň Funikuli, funikula.

Závěrem všichni žáci dostali pozvání na koncert 22. září v Chotěboři a nejen pozvání, ale i voucher na vstup v ceně, kterou žáci zaplatili za program.

Moc děkujeme za poutavé vyprávění a vystoupení, žáky opravdu zaujalo a rozhodně nebylo jen nudným výchovným koncertem.  

Děkujeme i pracovníkům DDM Junior za zapůjčení a přípravu sálu.

PaedDr. Zdenka Kőnigsmarková

Back to top