Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Hvězdičky na ledu

Žáci našich 1. tříd v rámci hodin tělesné výchovy absolvovali 5 lekcí bruslení. Využili jsme nabídky trenérů chotěbořského hokeje, kteří se pod vedením pana Tomáše Melouna ujali výcviku této ,,drobotiny”. Jako zkušení odborníci učili děti základy bruslení. Od padání a vstávání na ledu, přes náročnější činnosti až po technické bruslení. Žáci se každou lekci přirozeně rozdělili na 3 skupiny, od úplných začátečníků až po malé hokejisty. Každá skupinka pak podle svých schopností pilovala správnou techniku bruslení, udržení rovnováhy, jízdu vpřed i vzad, brždění, zatáčení a mnoho dalšího. Do výcviku trenéři zapojovali hry na honěnou, na zvířátka, s míčky a další zábavné aktivity.  Každou lekci byl na dětech vidět obrovský pokrok. Jejich zapálení a spokojený úsměv byly pak odměnou pro všechny přítomné. Na konci kurzu dokázali žáci samostatně bruslit, za což obdrželi bruslařský diplom.

Největším cílem pro nás učitele i trenéry bylo probuzení zájmu o tento sport a zlepšení pohybových dovedností malých školáků. Rodiče potom mohou sdílet nadšení svých dětí při společném bruslení v době, kdy se chotěbořský zimní stadion otvírá pro veřejnost.                                                  

Velké poděkování na závěr patří všem zúčastněným trenérům chotěbořského hokejového klubu, kteří se dětem věnovali!

Back to top