Výlet do havlíčkobrodského Ostrova za kulturou

Jak se přihodilo, že se Hurvínek, Mánička a jejich kamarád pes Žeryk setkali se svérázným znalcem zvířat doktorem Kytlem, s jeho kocourem Petrklíčem a hubatou kavkou Franci?

To prozradilo mladším žákům Školní družiny z Chotěboře v Buttulově ulici nové představení Divadla S+H.  V neděli odpoledne, 22. října, jsme s dětmi odjely do Havlíčkova Brodu, kde se na Ostrově konalo toto divadelní představení.

Začalo to tím, že se Hurvínek rozhodl naučit Žeryka mluvit lidskou řečí! Hurvínek a jeho kamarádi se ocitli v podivuhodném domě zvaném Nebesíčka, který se tu a tam zjevuje v Praze na Malé Straně. Našli v něm podivnou skříňku Kostitřasku, ale k čemu slouží, to vám neprozradíme. Co kdybyste i vy, čtenáři, chtěli navštívit pohádku, proto nemůžeme další děj vyzradit.

Jana Blažková,

vedoucí vychovatelka ŠD a ŠK

při ZŠ Chotěboř, Buttulova ul.