Přehlídka činností žáků zájmových útvarů, školní družiny a klubu

Hou, hou, hou, je tu naše šou, každý si najde písničku svou.

Hou, hou, hou, ať se vám tu líbí, snad neděláme velké chyby.

Tahle naše šou není jen pro děti, pobaví se všichni od tří do stodvaceti!

Babička i mamka si můžou zazpívat, táta s dědou křičí  - opakovat!

Vítáme tu všechny, co se umí smát, každý si tu může s námi s chutí zazpívat.

V úterý 20. 6. v podvečer takto uvítala Kamila a Nikol, žákyně z 8. a 7. třídy ZŠ, rodiče žáků, hosty i další diváky, kteří se přišli podívat, co si pro ně žáci z Buttulky připravili. Letošní přehlídka byla v několika částech pohádková, ale i mnoho dalších témat si vybraly děti k nácviku. A tu je celkový program v kostce:

Každý má své povolání

Vše začalo pásmem veselých básniček, které nacvičili ti nejmladší – prvňácci z I. oddělení. Dobře už vědí, že každé povolání v životě je velice důležité. S některými vás seznámili a snad i pobavili. Při nácviku básniček si děti zábavnou formou procvičily své řečové schopnosti, zlepšovaly artikulaci, výslovnost, učily se správně dýchat, rytmizovat a tím rozvíjet svou slovní zásobu, nebát se mluvit.

Popeláři

Žáci ze třídy 2. A si často ve volných chvílích o přestávce ve škole, ale i ve školní družině rádi zazpívají, zacvičí i zatančí při písničkách Míši Růžičkové. Pro tento podvečer si vybrali „Popeláře“ – to je povolání, které zaujme snad všechna dítka od útlého věku, ale postupem času se názor změní. Nemohli se dočkat, až se předvedou.

Veršované rozcvičky

Prvňácci ze III. oddělení si pro své představení vybrali „Veršované rozcvičky pro kluky a holčičky“ od autorky Romany Suché. Básničky byly rytmické a děti si je doplnily i jednoduchým cvikem, tedy pohybem. Jsou to malí neposedové a pohyb je pro ně přirozený. Už při nacvičování si užili hodně legrace.

Perníková chaloupka

Pohádky patří k našemu životu v každém věku. Když se však spojí děj pohádky s humorem, hudbou a různými nápady žáků, tak třeba  vznikne i taková verze, se kterou se představili žáci ze třídy 5.A. Obecenstvo si ji užilo, stejně jako si ji užívali mladí herci při nácviku. Na scénu přišla „Perníková chaloupka“, na motivy písně Františka Ringa Čecha.

Kuřátko a obilí

Básnička Františka Hrubína asi oslovila všechny nás, když jsme byli malí. A jak to s tím malým ztraceným kuřátkem dopadne, zda najde maminku, to vám předvedli žáci ze II. oddělení.

Mini mažoretky

Dost bylo mluveného slova. Děvčata - Adélka, Natálka a Vanesska - ze III. oddělení již dva roky pilně trénují, nacvičují a vystupují jako mažoretky, možná pro nás v trochu netradiční disciplíně. Za tuto dobu získala různá ocenění.

Před diváky předstoupily s malou ochutnávkou.

Měsíce a roky

Jak si pamatují naši druháci měsíce a co o nich vědí, to nám řekli ve verších. Slova napsal Václav Čtvrtek. Poté ještě přidali zpěv veselé písničky „Když jsem já sloužil“.

Určitě se mezi diváky našli ti, kteří malé zpěváky podpořili a zanotovali si s nimi.

Sněhurka a pět trpaslíků

Pohádku „Sněhurka a sedm trpaslíků“ znají nejen děti, ale i dospělí. Nu to víte – v dnešní době už je o trpaslíky nouze …! Jsme rádi, že jsme jich do našeho programu sehnali alespoň pět. Tak tedy pohádka, „Sněhurka a 5 trpaslíků“, v podání druháků z I. oddělení.

Dívčí zumba

Na scénu přišla děvčata ze zájmového útvaru cvičení s hudbou, aby si společně zacvičily, neboť radost z pohybu patří ke každodenním činnostem v tomto věku. Představila se při písni Rain Over Me Zumba. Ponořili jsme se ve snění do slunného prázdninového podvečera na pláži, zaposlouchali do šumění moře a k tomu nám zněla příjemná hudba.

Popelka ve verších

Děvčata, ale i chlapci rádi recitují. Někteří i reprezentují školu v recitačních soutěžích. Pro své vystoupení si připravili veršovanou pohádku. Když se vysloví „Popelka“, tak tu určitě každý zná, ale naši diváci se společně zaposlouchali do netradičního děje v podání Bětky, Kristýny, Nikči a Davida.

Písničky z pohádky a o lásce

Po delším přemýšlení se žáci rozhodli, že zazpívají a zahrají písničky z pohádky a o lásce. První se jmenovala „Jdi za štěstím“, v podání Karla Gotta a z pohádky „Jak se budí princezny. Ta druhá byla od Lucie Vondráčkové „Láska na sto let“.

Zpěv písniček děvčat ze třídy 3.A a hra na flétnu a kytaru žáků ze zájmových útvarů hry na hudební nástroje, se líbily, diváci si také zanotovali!

Na závěr jsme si všichni zazpívali „Školní hymnu – Buttulova“ a za odměnu se občerstvili při malém pohoštění, které připravili rodiče.

Fotogalerie: www.sdaskbuttulova.rajce.idnes.cz

Jana Blažková,