Lehkoatletické závody žáků školních družin

V letošním školním roce připadly lehkoatletické závody žáků školních družin z Podoubraví na úterý 23. května. Vychovatelky ze školních družin při ZŠ Chotěboř, Buttulova ul. a Smetanova ul., se patřičně na ně připravily, aby mohly v ranních hodinách uvítat na letním stadionu žáky 1. – 5. tříd ze školní družiny Havlíčkova Borová, Krucemburk, Libice nad Doubravou, Malče, Nové Vsi u Chotěboře, Oudoleň, Rozsochatec a ze svých domácích škol. Ostatní školy se omluvily pro jiné akce ve stejném termínu.

 

Po nástupu všech sportovců, rozhodčích i doprovodů se závodníci proběhli po ovále, tělo si protáhli při rozcvičce pod vedením chlapců z deváté třídy. Občerstvili se perníkem a nápojem, který dostali. A již závody mohly začít!

 

Soutěžilo 184 žáků ve třech disciplínách:

hod kriketovým míčkem

skok daleký

běh na 50m

 

Žáci a žákyně z devátých ročníků ZŠ pomohli při sportovních disciplínách a zároveň se starali o mladší žáky na jednotlivých stanovištích. Vychovatelky ŠD se podělily o role rozhodčích a o doprovod žáků ve skupinách na jednotlivá stanoviště.  Hodnotily se výkony ve dvou kategoriích (chlapci a dívky) v jednotlivých ročnících (1. – 5. třída). Na vítěze čekaly medaile, dále diplomy, drobné dárky a postup do okresního kola v Havlíčkově Brodě, které se koná 7. června.

 

Poděkování patří p. Milanovi Málkovi za zajištění stadionu s budovou pro zázemí při závodech a rodině Hanuliakových za přípravu jednotlivých sportovních stanovišť, hlavně rozměření hodu.

 

Přehled medailových umístění

v jednotlivých disciplínách a kategoriích

 

  1. třída

běh      :

J. Škoda                     (Maleč); 9,03 s                       A. M. Nováková         (Nová Ves u Ch.); 9,02 s

P. Jindra                     (Maleč)                                   V. Bartáková               (Buttulova)

M. Hudík                    (Smetanova)                            Š. Krejčíková              (Maleč)

skok    :

P. Jindra                    (Maleč); 2,60 m                     A. M. Nováková         (Nová Ves u Ch.); 2,96 m    

J. Potměšil                  (Buttulova)                              S. Králová                   (Smetanova)

J. Mudruňka               (Smetanova)                            M. Smejkalová            (Havlíčkova Borová)

hod     :

J. Mudruňka              (Smetanova); 19,80 m           M. Marková               (Nová Ves u Ch.); 11,90 m

J. Potměšil                  (Buttulova)                             A. Kunzová                 (Krucemburk)

M. Klusáček                (Nová Ves u Ch.)                    A. M. Nováková          (Nová Ves u Ch.)

 

  1. třída

běh      :

O. Benák                    (Smetanova); 8,50 s               L. Ficková                  (Buttulova); 8,25 s

A. Dvořák                   (Buttulova)                              V. Resslová                 (Smetanova)

M. Ressl                      (Smetanova)                            B. Chovancová           (Smetanova)

skok    :

M. Ressl                     (Smetanova); 2,78 m             T. Jiránková               (Smetanova); 3,07 m

M. Král                       (Nová Ves u Ch.)                    A. Čápová                   (Buttulova)

O. Benák                    (Smetanova)                            A. Křivská                   (Nová Ves u Ch.)

hod     :

J. Bělík                       (Smetanova); 32,10 m           V. Uhrová                  (Buttulova); 16,00 m

A. Dvořák                   (Buttulova)                             A. Coufalová               (Buttulova)

J. Kárník                     (Smetanova)                           V. Resslová                 (Smetanova)

 

  1. třída

běh      :

A. Smejkal                 (Havl. Borová); 8,24 s        K. Ledvinková          (Buttulova); 8,31 s

R. Nejedlý                   (Buttulova)                              V. Dibelková               (Buttulova

F. Blažek                    (Smetanova)                            A. Pleskačová             (Libice)

skok    :

T. Franc                     (Smetanova); 3,20 m          N. Smetánková          (Smetanova) 2,95 m

A. Smejkal                  (Havlíčkova Borová)                  A. Pleskačová             (Libice)

F. Blažek                    (Smetanova)                            Ch. Sturgis                  (Smetanova)

hod     :

V. Doležal                  (Buttulova); 32,50 m             Z. Hudíková              (Smetanova) 23,00 m

T. Franc                     (Smetanova)                           V. Dibelková               (Buttulova)     

M. Nápravník             (Smetanova)                            S. Horáková                (Rozsochatec)

 

  1. třída

běh      :

M. Cimburek            (Krucemburk); 7,55 s         A. Lesáková            (Buttulova); 8,08 s

R. Nosek                    (Libice)                                   B. Virglová                 (Krucemburk)

R. Valehrach              (Libice)                                   B. Beránková              (Buttulova)

skok    :

R. Nosek                  (Libice); 3,57 m                  B. Virglová                (Krucemburk); 3,30 m         

R. Valehrach              (Libice)                                   V. Mrtková                  (Smetanova)

M. Cimburek              (Krucemburk)                         N. Krejčíková              (Maleč)

hod     :

R. Nosek                    (Libice); 34,00 m                K. Bělošková              (Nová Ves u Ch.); 24,50 m

K. Petr                         (Buttulova)                            N. Pilařová                 (Buttulova)

M. Stuchlík                  (Nová Ves u Ch.)                    B. Virglová                 (Krucemburk)

 

  1. třída

běh      :

M. Novák                   (Nová Ves u Ch.); 7,75 s       A. Musílková              (Maleč); 7,42 s

F. Perka                     (Smetanova)                            A. Kocourková           (Maleč)

J. Frűhbauer               (Oudoleň)                               V. Málková                 (Maleč)

skok    :

M. Novák                   (Nová Ves u Ch.); 3,34 m     A. Musílková              (Maleč); 3,50 m

J. Frűhbauer               (Oudoleň)                               V. Klepetková             (Libice)

F. Marek                     (Nová Ves u Ch.)                    H. Doležalová            (Buttulova)

hod     :

M. Novák                   (Nová Ves u Ch.); 35,90 m   A. Kocourková           (Maleč); 30,00 m

R. Hadač                    (Smetanova)                            V. Málková                 (Maleč)

D. Sedláček                 (Buttulova)                              H. Doležalová            (Buttulova)

 

B L A H O P Ř E J E M E !

 

Fotografie ze závodů k shlédnutí na této adrese:

 

http://sdaskbuttulova.rajce.idnes.cz/Lehkoatleticke_zavody_skolnich_druzin_2017/

 

 

(V případě, že jste pořídili na závodech také fotografické snímky, tak prosíme o zaslání na email: sdaskbuttulova@seznam.cz a vaše fotky přidáme do předchozí složky. Děkujeme.)

 

Jana Blažková,

vedoucí vychovatelka ŠD a ŠK

při ZŠ Chotěboř, Buttulova ul.