Lyžařský a snowboardový výcvikový kurz 1. stupně

Žáci 1. stupně se v únoru chystají na lyžařský a snowboardový kurz. O výcvik je každoročně velký zájem. Přednostně je určen pro žáky 5. a 4. tříd.  Letos se chystáme na sjezdovku v Hluboké u Trhové Kamenice. Ski areál Hluboká se rozprostírá v nadmořské výšce 580 metrů a nabízí vlek o délce 400 metrů. Pro začátečníky je připraven dětský lanový vlek o délce 80 metrů. Nechybí technické zasněžování, které zajišťuje kvalitní sněhovou pokrývku. Tento areál jsme vybrali i pro jeho klidný provoz a každodenní dostupnost.


Na výcvikový kurz se letos přihlásili zdatní lyžaři i úplní začátečníci. Někteří zase využijí možnost výuky pro snowboardisty. Základy sjezdového lyžování, jízdy na snowboardu a bezpečného chování na sjezdovce, které se žáci naučí za čtyři dny výcviku, se určitě nezapomínají. Využijí je i na lyžařském výcviku, který se uskuteční na základní škole ještě v sedmé třídě. Všichni se již těší na spoustu zážitků s kamarády na sněhu.


Mgr. Blanka Gajdorusová