150 let, to je panečku věk

Naše škola bude koncem září slavit 150 let od začátku vyučování.  Budova školy je nejstarší budovou ve městě, která byla od počátku určená k vyučování žáků od 6 let.
Přestože zde sídlily školy pod různými názvy od obecné a měšťanské školy, pokračovací, dívčí, chlapecké, jedenáctileté střední, osmileté, devítileté až po současný název základní škola, stále sem chodily děti od 6 let.  Škola původně stála v Pražské ulici, pak ve Školní, nyní v Buttulově a přesto je stále na stejném místě, ulice, totiž stejně jako sama škola, také měnila občas své jméno.
Hlavní oslavy 150. výročí proběhnou ve dnech 27. – 29. září. Předběžně můžeme slíbit akademii v pátek. V neděli odpoledne bude promenádní koncert, na kterém vystoupí dechový orchestr ZUŠ, všechny tři dětské sbory naší školy, smíšený pěvecký sbor Doubravan a Akademický orchestr z Pardubic.
Celou neděli bude ve škole den otevřených dveří. Plánujeme i setkání bývalých pracovníků naší školy.
V září vyjde i speciální příloha Echa. V roce 2009 v roce 140. výročí vyšla v Chotěbořské edici kniha o naší škole a o historii školství na Chotěbořsku vůbec. V příloze se budeme snažit zmapovat historii posledních 10 let v naší škole.
Budeme rádi, pokud by někdo chtěl do této přílohy přispět nějakým článkem nebo postřehem,
budeme rádi, když se oslav školy zúčastníte,
budeme rádi, když se k nám přijdete podívat.

PaedDr. Zdenka Kőnigsmarková, ředitelka školy